Pobyt w szpitalu z powodu choroby, w tym przewlekłej - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć.

Pobyt w szpitalu z powodu choroby.

Ubezpieczenie dzieci to nie tylko następstwa nieszczęśliwych wypadków, ale także wsparcie w przypadku choroby dziecka, również tej przewlekłej.

Pobyt w szpitalu z powodu choroby, w tym choroby przewlekłej, to wciąż jedno z najczęściej wypłacanych świadczeń z tytuły ubezpieczenia dziecka.

W proponowanym przez nas programie, w wariantach od drugiego do czwartego wypłacamy za każdy dzień pobytu w szpitalu, pod warunkiem dwóch zmian daty, od 30 zł do 50 zł (zgodnie z tabelą poniżej)

Wariant II

Wariant III

Wariant IV

30 zł za każdy dzień

50 zł za każdy dzień

50 zł za każdy dzień

Uwzględniliśmy również pobyt w szpitalu z powodu COVID -19, który dotyczy dzieci do 19 roku życia. W takim przypadku świadczenie za dzień pobytu jest wyższe (jak w tabeli poniżej)

Wariant II

Wariant III

Wariant IV

70 zł za każdy dzień

80 zł za każdy dzień

80 zł za każdy dzień

 

Co warto wiedzieć?

  • Płacimy za każdy dzień pobytu w szpitalu pod warunkiem dwóch zmian daty – jeśli Janek trafił do szpitala w poniedziałek wieczorem, a opuści go w środę rano, to spędził tam dwie noce, czyli są dwie zmiany daty – świadczenie otrzyma za trzy dni pobytu w szpitalu – czyli 3x50 zł (Wariant III lub IV)
  • Maksymalna ilość dni pobytu w szpitalu z powodu choroby, za które należy się świadczenie, to 90 dni w roku polisowym – czyli w okresie od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2021.
  • Mamy w zakresie pobyt z tytułu choroby przewlekłej (jako nieliczni na rynku) – przykład Kasia choruje na cukrzycę od dawna, w naszej polisie nie wykluczymy jej pobytu w szpitalu z tego powodu.
  • Otrzymałeś skierowanie do szpitala przed okresem ochrony – również wypłacimy świadczenie.
  • Do wypłaty świadczenia wystarczy wypis ze szpitala
  • UWAGA 14 dni karencji!  Świadczenie za pobyt w szpitalu z powodu choroby przysługuje 15 dnia od daty ochrony. Przykładowo, jeśli Kasia jest ubezpieczone od 1 września, choruje na astmę i trafi do szpitala po 15 września lub później to świadczenie zostanie wypłacone.

Podając dane w formularzu wyraźnie potwierdzam, że dobrowolnie wyrażam zgodę na ich przetwarzanie przez Zdalnie Sp z o.o. w celu uzyskania odpowiedzi/informacji na złożone przeze mnie zapytanie. Przysługuje mi m.in. prawo dostępu do danych, ich usunięcia i prawo do przenoszenia. Wszystkie prawa oraz pozostałe informacje są dostępne tutaj: Polityka prywatności

Pliki cookies przetwarzane są m.in. w celu jak najlepszego dopasowania prezentowanych treści do potrzeb i zainteresowań użytkowników a także w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług świadczonych przez firmę Zdalnie Sp. z o.o. oraz aby dokonywać pomiarów, które pozwalają udoskonalać produkty i usługi oferowane przez Zdalnie Sp. z o.o.. Szczegółowe informacje na temat rodzajów plików cookies, sposobach korzystania z plików oraz usuwania, a także o naszych partnerach znajdują się w Polityce prywatności.
Akceptuj