OC Rodzica? Tak jesteś chroniony wtedy, kiedy twoje dziecko nabroi - przeczytaj koniecznie i odetchnij z ulgą ;)

Gdy Twoje dziecko przypadkowo stłucze okulary innemu dziecku, albo wybije piłka szybę w samochodzie lub zbije w sklepie wystawową lampę?

Nie panikuj! Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej rodzica (OC), pozwala na zadość uczynienie dla osoby lub instytucji, która poniosła stratę w wyniku aktywności naszej pociechy. Czyli nie tylko Twoje nerwy, ale i portfel zostaną zaopiekowane. Jak to działa w praktyce?

Wyobraź sobie, że na podwórku Twoje dziecko tak nieszczęśliwie uderzyło piłką w inne dziecko, że roztłukły się jego okulary. Koszt zakupu oprawek i szkieł korekcyjnych to zwykle przynajmniej 500 zł. Wystarczy, że podasz rodzicom poszkodowanego dziecka nr swojej polisy OC oraz dane ubezpieczyciela. Oni kontaktują się z Twoim Towarzystwem Ubezpieczeniowym i samodzielnie załatwiają wszystkie formalności.

Jeśli Twoje dziecko trenuje jakiś sport, upewnij się że jest chronione także w trakcie treningów. Sprawdź także tabelę uszczerbkową – to ma znaczenie czy zawiera ona 50 urazów czy 150.

Ubezpieczenie ma zastosowanie jeśli dziecko nieumyślnie:

  • zniszczy lub uszkodzi czyjąś własność. np. wspomniane już okulary – to tzw. szkoda rzeczowa gdzie właściciel przedmiotu stara się o odszkodowanie.
  • spowoduje obrażenie ciała innej osoby, np. wjedzie rowerem w przechodnia w wyniku czego pechowiec złamie rękę – to tzw. szkoda osobowa za którą poszkodowana osoba może starać się o zadośćuczynienie.

Ubezpieczenie jakie proponujemy chroni Cię przed roszczeniami osób trzecich zarówno w Polsce jaki i na terenie Europy. I pamiętaj, dziecko, szczególnie poniżej 13 roku życia, nie ma żadnej odpowiedzialności prawej za swoje działania. Pełna odpowiedzialność spoczywa na ich opiekunach, bez względu na to czy są to rodzice, babcia czy nauczyciel

Polisa ubezpieczenia OC dla rodziców dzieci do 18 roku życia - w szczególnych przypadkach odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego będzie ograniczona częściowo lub w całości wyłączona. To ważne by mieć tego świadomość. Wykaz takich wyłączeń znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Ubezpiecz się od następstw nieplanowanych aktywności swojego dziecka i śpij spokojnie.

Podając dane w formularzu wyraźnie potwierdzam, że dobrowolnie wyrażam zgodę na ich przetwarzanie przez Zdalnie Sp z o.o. w celu uzyskania odpowiedzi/informacji na złożone przeze mnie zapytanie. Przysługuje mi m.in. prawo dostępu do danych, ich usunięcia i prawo do przenoszenia. Wszystkie prawa oraz pozostałe informacje są dostępne tutaj: Polityka prywatności

Pliki cookies przetwarzane są m.in. w celu jak najlepszego dopasowania prezentowanych treści do potrzeb i zainteresowań użytkowników a także w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług świadczonych przez firmę Zdalnie Sp. z o.o. oraz aby dokonywać pomiarów, które pozwalają udoskonalać produkty i usługi oferowane przez Zdalnie Sp. z o.o.. Szczegółowe informacje na temat rodzajów plików cookies, sposobach korzystania z plików oraz usuwania, a także o naszych partnerach znajdują się w Polityce prywatności.
Akceptuj