Jak się przygotować do teleporady

Porada telemedyczna jak się przygotować?

Jak wszystkim nam wiadomo, w wyniku pandemii koronawirusa wiele aspektów naszego codziennego życia uległo radykalnym zmianom. Niektórzy niemalże z dnia na dzień musieli przyzwyczaić się do zdalnej pracy lub edukacji, odwołać planowane spotkania i dostosować się do nowych środków bezpieczeństwa. Jednak o ile większości z nas udało się już przejść do porządku dziennego z nową rzeczywistością, jedną z kwestii, które do dziś sprawiają wszystkim wiele kłopotów jest kontakt z lekarzami. Na pierwszy rzut oka, teleporady faktycznie budzić mogą nasze wątpliwości. Zadajemy sobie pytanie, jak lekarz może nam pomóc, kiedy nie jest nawet w stanie osłuchać nas stetoskopem?

Nie ulegajmy jednak niepotrzebnym obawom. Z badań przeprowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wynika, że porady telemedyczne nie tylko nie sprawiły problemów większości ankietowanych, ale również zostały prze nich pozytywnie ocenione. Kłopotliwa nie okazała się ani dostępność (ponad 90% z badanych dodzwoniło się do placówki medycznej bez szczególnych problemów) oraz skuteczność telefonicznej porady (blisko 92% ankietowanych zadeklarowało rozwiązanie problemu podczas teleporady). Lekarz podczas rozmowy udziela wszystkich potrzebnych informacji o dodatkowych badaniach, lekach lub ewentualnej kontroli. Pacjentowi przekazana zostaje również dokumentacja medyczna oraz e-recepty.

Jak powinniśmy przygotować się przed samą konsultacją telefoniczną? Z pewnością nie zaszkodzi spisanie na kartce wszystkich ważnych informacji, żeby nie zapomnieć przekazać niczego lekarzowi podczas rozmowy. Na tego typu „ściądze” powinny znaleźć się przede wszystkim:

  • Wszystkie niepokojące nas dolegliwości - warto uwzględnić również informacje o tym, kiedy się nasilają lub ustępują
  • Lista przyjmowanych przez nas leków i ich dawki
  • Spisać na jakie leki jesteśmy uczuleni
  • Jeśli jakieś mamy – wyniki pomiarów (ciśnienie, cukier, tętno) i badań laboratoryjnych
  • Warto mieć przy sobie również dokument tożsamości

Jak widzimy, telemedycyny bać się nie należy. W celu zapewnienia sobie dodatkowej ochrony warto zastanowić się nad oferowanym przez nas programem e-Doktor24. Zagwarantuje Wam on kontakt z lekarzem w ciągu 48 godzin (długie kolejki pozostają w końcu problemem nawet dziś), w cenie od 7,50 zł za konsultację. To niewielki koszt za poradę, której cena często przekracza nawet 100 zł.

Podając dane w formularzu wyraźnie potwierdzam, że dobrowolnie wyrażam zgodę na ich przetwarzanie przez Zdalnie Sp z o.o. w celu uzyskania odpowiedzi/informacji na złożone przeze mnie zapytanie. Przysługuje mi m.in. prawo dostępu do danych, ich usunięcia i prawo do przenoszenia. Wszystkie prawa oraz pozostałe informacje są dostępne tutaj: Polityka prywatności

Pliki cookies przetwarzane są m.in. w celu jak najlepszego dopasowania prezentowanych treści do potrzeb i zainteresowań użytkowników a także w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług świadczonych przez firmę Zdalnie Sp. z o.o. oraz aby dokonywać pomiarów, które pozwalają udoskonalać produkty i usługi oferowane przez Zdalnie Sp. z o.o.. Szczegółowe informacje na temat rodzajów plików cookies, sposobach korzystania z plików oraz usuwania, a także o naszych partnerach znajdują się w Polityce prywatności.
Akceptuj