TOP 5 darmowych aplikacji dla rodziców- jeśli masz dzieci to Ci się przyda na pewno!

Rynek aplikacji bywa dzielony na dwie kategorie, zwłaszcza przez sceptyków ;) Pierwsza z nich to powtarzalne i uzależniające gry, które tak zachwycają młodych użytkowników. Druga to wspomagające nas na co dzień aplikacje, głównie rozpraszające nasz wolny czas w mediach społecznościowych. To one osłabiają nasze zdolności krytycznego myślenia, ale również w wątpliwie moralnych celach gromadzą nasze prywatne dane osobowe. Okazuje się jednak, że nie wszystkie aplikacje służą jedynie jako podejrzane narzędzia w rękach niecnych techno-plutokratów z Doliny Krzemowej, a niektóre mogą wręcz okazać się użytecznym atutem dla zatroskanych rodziców.

1. Screen Time

Screen Time to aplikacja szczególnie wartościowa w czasach wszechobecnego uzależnienia od smartfonów. Proste narzędzie mające ułatwić kontrolowanie czasu spędzanego przed ekranami urządzeń mobilnych. Przyda się rodzicom dzieci zafascynowanych nowymi technologiami. W swojej najtańszej odsłonie oprócz przejrzystego licznika informującego o czasie spędzonym na konkretnych aplikacjach, umożliwia również ustalenie konkretnych limitów. Zastosowanie Screen Time pozwoli więc na przykład ograniczyć nadmierne tosowanie gier lub mediów społecznościowych, nie blokując jednocześnie dostępu do podstawowych funkcji telefonu i aplikacji edukacyjnych. Aplikacja ta może pomóc w wyuczeniu zdrowego korzystania z urządzeń przenośnych – zarówno rodzicom, jak i ich pociechom.

2. Cozi Family Organizer

Cozi Family Organizer to doskonała propozycja dla rodziców, którzy łączą wychowywanie dziecka z życiem zawodowym i organizacją życia rodzinnego. Przejrzysty kalendarz wykorzystywany po rejestracji jednego adresu e-mail może być wykorzystywany przez wszystkich członków rodziny i oprócz list rzeczy do zrobienia, umożliwia także między innymi stworzenie list zakupów, albumów na wspólne rodzinne zdjęcia, a nawet katalog z przepisami kulinarnymi. Użyteczna aplikacja dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod ręką i nie chcą zawiązywać setki supełków na palcach lub pisać po dłoniach.

3. Find My Kids

„Ufaj, ale kontroluj”, głosiła pewna stara maksyma. Find My Kids została stworzona właśnie z myślą o ludziach, którzy uczynili z tej dawnej zasady podstawę wychowania swoich pociech. Aplikacja współpracuje zarówno ze smartfonami, jak i z zegarkami GPS oraz udostępnia na telefon rodzica między innymi informacje o lokacji dziecka na mapie GPS, dźwięku z jego otoczenia oraz użyciu konkretnych aplikacji na telefonie dziecka. Permanentna inwigilacja pozwoli upewnić się, czy naszemu potomstwu nie grozi niebezpieczeństwo, gdy to znajduje się poza domem.

4. Baby Manager

Baby Manager to aplikacja dla rodziców, których dziecko jest jeszcze maluszkiem, wręcz niemowlakiem. Pozwala na prowadzenie dziennika, w którym notować można informacje dotyczące między innymi godzin snu, karmienia i zmian pieluch. Dostępna jest również funkcja monitorowania wzrostu dziecka na przestrzeni czasu. Aplikacja jest praktyczną alternatywą dla bardziej zaawansowanych kalendarzy, takich, jak opisywany wyżej Cozi Family Organizer.

5. YouTube Kids

YouTube Kids różni się od opisywanych wyżej aplikacji, ponieważ zamiast funkcji praktycznych, stworzonych z myślą o rodzicach, pełni przede wszystkim funkcję rozrywkowo-edukacyjną dla ich dzieci. Aplikacja umożliwia najmłodszym oglądanie treści wideo dostosowanych idealnie do ich wieku. Rodzice z kolei, otrzymują możliwość kontrolowania polecanych filmów, blokowania treści, które uznają za nieodpowiednie i ustalania ilości czasu, które dziecko może spędzić przed ekranem.

Opisane w artykule aplikacje oczywiście nie mogą stanowić substytutu dla realnego wychowania dziecka. Mogą co najwyżej pełnić funkcję uzupełniającą dla faktycznego, rodzicielskiego zaangażowania. Koniec końców najważniejszymi przeżyciami dla Waszych dzieciaków będzie czas, który spędzą wspólnie z Wami – na zabawach, nauce oraz budowaniu rodzinnych więzów. Zamiast czytać najnowsze internetowe rankingi aplikacji, zabierzcie swoje ubezpieczone pociechy na piknik do parku, bo za oknem mamy bardzo ładną, słoneczną jeszcze pogodę.

Podając dane w formularzu wyraźnie potwierdzam, że dobrowolnie wyrażam zgodę na ich przetwarzanie przez Zdalnie Sp z o.o. w celu uzyskania odpowiedzi/informacji na złożone przeze mnie zapytanie. Przysługuje mi m.in. prawo dostępu do danych, ich usunięcia i prawo do przenoszenia. Wszystkie prawa oraz pozostałe informacje są dostępne tutaj: Polityka prywatności

Pliki cookies przetwarzane są m.in. w celu jak najlepszego dopasowania prezentowanych treści do potrzeb i zainteresowań użytkowników a także w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług świadczonych przez firmę Zdalnie Sp. z o.o. oraz aby dokonywać pomiarów, które pozwalają udoskonalać produkty i usługi oferowane przez Zdalnie Sp. z o.o.. Szczegółowe informacje na temat rodzajów plików cookies, sposobach korzystania z plików oraz usuwania, a także o naszych partnerach znajdują się w Polityce prywatności.
Akceptuj